Inspiracje

W Twoim domu pojawi się dziecko? Sprawdź, jak się na to przygotować!

Wyprawkę kupujesz jeszcze przed narodzinami dziecka, więc wydawać by się mogło, że zrobisz to szybko, łatwo i z przyjemnością. Nic bardziej mylnego. Wybór odpowiedniej wyprawki niejednego rodzica przyprawił o solidny ból głowy. Jak tego uniknąć i dobrze przygotować się na przyjście nowego członka rodziny? Zaraz Ci to powiemy.

Wyprawka dla dziecka – najważniejsze jest bezpieczeństwo

Przede wszystkim musisz zastanowić się, jaka kwestia jest kluczowa, kiedy wybierasz sprzęty dla noworodka. Czy będzie to wygoda? Jakość? Odpowiedni design? Nic z tych rzeczy. Jest jedno, podstawowe kryterium, które ZAWSZE musisz brać pod uwagę jako pierwsze, czyli bezpieczeństwo.

Nie ma możliwości, żeby Twoje dziecko korzystało ze sprzętów, które nie spełniają najbardziej wyśrubowanych wymogów bezpieczeństwa. Zawsze sprawdzaj, czy wybrane przez ciebie akcesoria dziecięce posiadają odpowiednie atesty lub certyfikaty i czy są zrobione z odpowiednich materiałów. W ten sposób twoje dziecko będzie bezpieczne, a ty spokojny.

[image_with_animation image_url=”1731″ alignment=”” animation=”Fade In” border_radius=”none” box_shadow=”none” max_width=”100%”]

Na co zwracać uwagę przy zakupie wyprawki dla dziecka?

Kiedy już sprawdzisz, czy wybrane sprzęty są bezpieczne, możesz zastanowić się nad innymi aspektami. Zwróć uwagę na stosunek ceny do jakości, wygodę i odpowiedni design.

  • Stosunek ceny do jakości

Kiedy na czymś Ci zależy, łatwo wpadasz w pułapkę „im drożej, tym lepiej”. Pamiętaj, że na cenę składa się wiele czynników. Nie należy oszczędzać na sprzęcie dla dziecka, jednak zawsze warto zastanowić, za co tak naprawdę płacisz – za doskonałą jakość czy może za popularną markę? Podobnie ma się sprawa z ceną wyjątkowo korzystną. Dobre materiały, certyfikaty bezpieczeństwa, testy – wszystko to kosztuje. Jeśli cena jest zbyt niska, produkt może nie spełniać Twoich oczekiwań. Dlatego wybierając wyprawkę dla dziecka kieruj się nie tyle najwyższą lub najniższą ceną, ale przede wszystkim stosunkiem ceny do jakości.

  • Wygoda

To oczywiste, że kiedy dziecku jest wygodnie, jego komfort życia rośnie. Pisaliśmy już o tym, jak dobry materac wpływa na sen dziecka. Dlatego, jeśli na przykład kupujesz łóżeczko, przede wszystkim sprawdź materac. Pamiętaj, że dziecko będzie spędzać na nim znaczną część swojego czasu.

  • Wygląd

Odpowiedni design to bardzo ważny aspekt sprzętów dziecięcych. Dziecko już od najmłodszych lat kształtuje w sobie zmysł estetyczny. Otoczenie go ładnymi rzeczami pomoże rozwinąć poczucie piękna. Ważne też, żeby sprzęty dziecięce miały elementy zachęcające do kreatywności. Czasem nawet zwykła dziurka w miejscu uchwytu sprawi, że dziecko znajdzie inspirację do nowych zabaw.

[image_with_animation image_url=”1734″ alignment=”” animation=”Fade In” border_radius=”none” box_shadow=”none” max_width=”100%”]

Co wchodzi w skład wyprawki dla dziecka?

Wiesz już, że wyprawka dla dziecka powinna być przede wszystkim bezpieczna, a także wygodna, ładna i najlepiej w dobrej cenie. Ale jakich konkretnie rzeczy potrzebujesz na początek?

W pierwszej kolejności pomyśl o łóżeczku. Polecamy Ci wygodne, bezpiecznie łóżeczko z kolekcji Peekaboo, które „rośnie” wraz z Twoim dzieckiem! Możesz regulować poziom wysokości, dostosowując je do aktualnych potrzeb Twojej pociechy. Minimalistyczny design będzie pasował do każdego pokoju, a jakość materiałów sprawi, że mebel będzie służył przez długi czas.

Do pokoju dziecięcego przyda się też przewijak. To wygodna opcja dla mamy i komfortowa dla dziecka. Postaw na sprzęt lekki i mobilny, aby móc go brać ze sobą w każde miejsce w domu. Nasz przewijak z kolekcji Peekaboo jest estetyczny, bezpieczny i funkcjonalny. Łatwo go wyczyścić i niewiele waży. Idealnie pasuje do komody i łóżeczka z tej samej kolekcji.

[image_with_animation image_url=”1735″ alignment=”” animation=”Fade In” border_radius=”none” box_shadow=”none” max_width=”100%”]

Rodzicielstwo to wielka zmiana!

Możesz przeczytać setki poradników, śledzić tysiące blogów i obejrzeć niezliczoną ilość programów w TV, a jednak pojawienie się dziecka i tak będzie dla Ciebie zupełnie nową sytuacją. Nigdy nie będziesz w stanie przygotować się do rodzicielstwa na 100%, bo Twoje dziecko i tak znajdzie sposób na to, by Cię zaskoczyć.

Kiedy zostajesz rodzicem, wszystko co do tej pory wiedziałeś i myślałeś, wywraca się do góry nogami. Jest jednak parę rzeczy, które możesz przygotować, zanim dziecko pojawi się na świecie i w ten sposób ułatwić sobie życie. Jedną z nich jest porządna wyprawka, dlatego rozważnie podejmuj decyzje i kupuj tylko te rzeczy, do których masz pełne zaufanie.

[image_with_animation image_url=”1732″ alignment=”” animation=”Fade In” border_radius=”none” box_shadow=”none” max_width=”100%”]
[image_with_animation image_url=”1736″ alignment=”” animation=”Fade In” border_radius=”none” box_shadow=”none” max_width=”100%”]
[image_with_animation image_url=”1730″ alignment=”” animation=”Fade In” border_radius=”none” box_shadow=”none” max_width=”100%”]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *