Inspiracje

Sprzątanie – przykry obowiązek czy wspólna zabawa?

Czy wiesz, że już od najmłodszych lat dziecko przejawia silną potrzebę posiadania czegoś na własność? Nawet trzylatki potrzebują swoich przedmiotów, przestrzeni, a także własnych mebli – i chcą decydować o tym, co dzieje się w ich maleńkim królestwie.

Nie bez znaczenia jest inna, ważna potrzeba u dziecka – czyli samodzielność. Na pewno zdarzyło Ci się usłyszeć od swojej pociechy słowa: „Ja sama!”. I tak, jak bez problemu uczysz dziecko samodzielnie jeść, mimo że kończy się to zwykle niezłym bałaganem w kuchni, tak samo możesz pozwolić na robienie swoich własnych porządków w pokoju. A jeśli skończy się to dziwnym chaosem? Cóż, nie od razu Rzym zbudowano.

Kiedy zacząć? Już dwulatek, który sprawnie chodzi, może nauczyć się odkładania rzeczy na miejsce i sprzątania swoich zabawek. Podejdź do tego jak do zabawy, a sprawisz, że porządki staną się czystą rozrywką. A wspólnie spędzony czas? To wartość, której nie da się przecenić.

[image_with_animation image_url=”1579″ alignment=”center” animation=”Fade In” border_radius=”none” box_shadow=”none” max_width=”100%”]
Regał dziecięcy z kolekcji PEEKABOO pomieści wszystkie skarby.

Miejsce na wszystkie skarby

 

Pierwszym krokiem powinien być zakup odpowiedniego regału dziecięcego. Ważne, żeby był dostosowany do wzrostu dziecka, estetyczny i bezpieczny. Takie właśnie są nasze meble. Na pewno spodoba Ci się lekki w swojej formie regał z kolekcji ROOF. A może wolisz szalony regał PEEKABOO? Sprawdź je i zobacz oczami swojej wyobraźni, jak wspaniale uzupełniają przestrzeń w dziecięcym pokoju. Oba regały są wytworzone z najwyższej jakości materiałów w ekologiczny sposób, posiadają certyfikaty bezpieczeństwa i są po prostu śliczne! Każdy z nich będzie pasował do nowoczesnego pokoju dziecięcego.

Pierwsze decyzje Twojego dziecka

 

Kiedy w pokoju stanie regał, rozpocznij naukę porządków. Niech układanie swoich rzeczy stanie się dla dziecka pasjonującym wyzwaniem. Czy na najwyższej półce zmieści się cała kolekcja kolorowych książeczek? A może lepiej położyć je na dole? Która półka będzie najlepsza na pamiątki z wakacji?

Podejmijcie te decyzje wspólnie, ale pamiętaj, by dać dziecku swobodę w wyrażaniu swojego zdania. Niech wie, że może dokonywać własnych wyborów – nawet jeśli to oznacza, że figurka stanie na regale bokiem, a misie zostaną zepchnięte na sam tył. Na pewno znajdzie się tam miejsce także na kartkę z życzeniami od dziadków czy kulę śnieżną przywiezioną z pierwszych wakacji. Książeczki nie muszą być ułożone według wielkości czy kolorów – ważne, żeby po skończonej zabawie trafiły na półkę, a nie na podłogę.

[image_with_animation image_url=”1580″ alignment=”center” animation=”Fade In” border_radius=”none” box_shadow=”none” max_width=”100%”]
Idealny mebel do sypialni Twojego dziecka? Regał z kolekcji ROOF!

Zorganizowana, uporządkowana przestrzeń w dziecięcym pokoju jest konieczna. Ale to nie oznacza, że musi być nudno! Niezależnie od tego, czy wybierzesz regał ROOF czy regał PEEKABOO, możesz mieć pewność, że przypadnie on do gustu nie tylko Tobie, ale i Twojemu dziecku.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *