Your browser does not support JavaScript! Wiosna w pokoju dla dziecka | Kutikai - Design furniture...
DLA RODZICÓWInspiracjeporady

Wiosna w pokoju dla dziecka

By 11 marca, 2021 15 marca, 2021 No Comments

Słoneczko za oknem mocno przypieka, przebiśniegi przedzierają się przez topniejące zwały śniegu, a Ty narzekasz na kilogramy błota, które codziennie wnoszą do domu Twoje rozbawione dzieci? To niechybny znak, że idzie wiosna! A skoro wiosna, to czas na wiosenne porządki. I może jakieś lekkie odświeżenie pokoi? Zacznij od pokoju dziecięcego – niech Twoja pociecha nacieszy się powiewem wiosny we własnym kąciku.

Czy warto na wiosnę odnowić pokój dziecięcy?

Choć można narzekać na wszechobecne błoto i pozostałości śniegu skapujące z dachów, to nie ma przyjemniejszej pory roku, niż wczesna wiosna! Świat powoli budzi się do życia, co sprawia, że i Twoja głowa staje się pełna pomysłów. Wiosenna aura sprzyja zmianom – dużo przyjemniej robi się remont, kiedy można trzymać okna otwarte na oścież. Bez ryzyka, że zamarzniesz w trakcie nakładania kolejnej warstwy farby na ścianę.

Oczywiście najfajniej remontuje się pokój dziecięcy. Nigdzie indziej nie możesz sobie pozwolić na taką zabawę kolorami. Ponadto wybieranie mebli i dodatków do pokoju dla dziecka często przywołuje miłe wspomnienia z dziecięcych lat. Dlatego właśnie, jeśli planujesz wiosenne remonty, przemeblowania, czy choćby samo malowanie ścian – zacznij od pokoju dla dziecka.

Wiosenne porządki w pokoju dziecka

Aby w pokoju zapanował porządek i można było zacząć wiosenny remont, musisz dobrze się przygotować.

  • Na początek ramię w ramię ze swoją pociechą uporządkuj dziecięce ubranka. Zastanów się, które są jeszcze dobre, a które warto oddać lub wyrzucić.
  • Zachęć dziecko do posegregowania zabawek – może są takie, których już nie lubi?
  • Spójrz krytycznym okiem na pokój – czy narzuta na łóżko nie jest czasem wystrzępiona? Czy dywan przegrał starcie z dziecięcymi nożyczkami?
  • Zwróć uwagę na ściany. Jeśli są całe w plamach, czas je przemalować.
  • Po uporządkowaniu rzeczy pochowaj je do szafek, lub wynieś do innego pomieszczenia.
  • Meble, które zostaną w pokoju, zepchnij na środek i ochroń folią.

Jaki kolor ścian w pokoju dla dziecka?

Kiedy już posprzątacie pokój i pochowacie rzeczy, przyjdzie czas na malowanie. Wiosna to świeże, pastelowe barwy. Zastanawiasz się nad kolorem do pokoju dla dziecka? Idealna będzie jasna, zabielona zieleń, błękit, delikatny żółty czy różowy. Na ściany możesz nakleić tez wesołe tapety, albo samemu namalować: kwiaty, postaci z bajek czy chmurki. Kolorystycznych inspiracji szukaj także w naszym artykule o tym, jakie barwy są najmodniejsze w 2021 roku.

Po malowaniu zastanów się, jak ustawić meble, aby najlepiej wykorzystać przestrzeń w pokoju dziecięcym. Pamiętaj, aby zachować trzy strefy: odpoczynku, zabawy i nauki. Przyjrzyj się sprzętom – może czas je wymienić? Bywa, że szafa lub komoda ma już najlepsze lata za sobą.  A może to już ten czas, kiedy trzeba kupić dziecku biurko? W takiej sytuacji niezmiennie polecamy biurko-domek z kolekcji ROOF.

Wiosenne dodatki do pokoju dla dziecka

Najlepsze przychodzi na końcu. Po malowaniu i meblowaniu możesz wybrać dodatki. A tych jest mnóstwo! Kolorowe zasłony, pościel i dywan. Wesoły klosz na lampę, drobiazgi stojące na półkach – to wszystko tworzy unikatowy, radosny styl, idealny na wiosnę. Bez wahania sięgaj po akcesoria w wesołych, jaskrawych barwach.

Pamiętaj jednak, żeby nie przesadzić. Wystarczą dwa lub trzy wiodące kolory. Nasze propozycje? Pastelowy błękit, biel i jasne, brzozowe drewno. Kilka mocniejszych akcentów, np. szafirowe poduszki, czy żółty zegar-słoneczko. Dodaj też kwiaty – pamiętaj jednak, by postawić je na tyle wysoko, aby były zabezpieczone przed ciekawskimi, dziecięcymi rączkami.

Wszystko gotowe? Czas na wiosenne zabawy!

Zachęciliśmy Cię do wiosennej metamorfozy? Mamy nadzieję, że tak. Nie musisz wcale robić generalnego remontu wymagającego dużych nakładów finansowych. Do lekkiego odświeżenia wystarczy farba i kilka wesołych dodatków. Jeśli jednak planujesz urządzić pokój dziecięcy od nowa, zobacz nasze meble z kolekcji ROOF i PEEKABOO. Są eleganckie, o niecodziennym designie i posiadają wszelkie atesty bezpieczeństwa. No i przede wszystkim powodują szerokie uśmiechy na buziach wszystkich dzieci. Szafa, łóżko, komoda, biurko – zobacz, co mamy w naszej ofercie!

Leave a Reply

Cresta Social Messenger PRO