Your browser does not support JavaScript! Jakie łóżeczko dla niemowlaka? Poznaj nasze rady | Kutikai - Design furniture...
DLA RODZICÓWporady

Jakie łóżeczko dla niemowlaka? Poznaj nasze rady

By 6 kwietnia, 2021 No Comments

Niemowlę może spać nawet 15 godzin dziennie. Przynajmniej takie są statystyki. Oczywiście prawie każdy rodzic zna te momenty, kiedy dziecko, zamiast spać, woli kwilić i płakać. Legenda o tym, że nie prześpisz ani godziny przez pierwszy rok posiadania potomstwa, nie wzięła się znikąd. Niezależnie jednak, czy dziecko uwielbia drzemki, czy też woli budzić się w nocy, sen jest w jego życiu niezwykle ważny. Dlatego równie ważny jest wybór odpowiedniego łóżeczka.

Łóżeczko dla niemowlaka – jak wybrać odpowiednie?

Wybór łóżeczka dla niemowlaka jest jednym z pierwszych, przed którym stają świeżo upieczeni rodzice. Jeśli to kolejne dziecko, zakup zwykle jest łatwiejszy. Sprawa wygląda trochę trudniej, jeśli jesteś rodzicem po raz pierwszy. Wtedy stajesz przed wyzwaniem – musisz przeczytać wszystkie artykuły w Internecie, wszystkie poradniki parentingowe i każdą jedną informację na temat łóżeczek dla niemowląt.

No dobrze, żartujemy. Prawda jest taka, że im więcej czytasz na ten sam temat, tym większe masz zamieszanie w głowie. Dobrze więc, że trafiłeś do nas. Mamy nadzieję, że dzięki naszym wskazówkom wybór łóżeczka dla niemowlęcia będzie dla Ciebie szybki i bezbolesny, a może nawet całkiem przyjemny. Bo w końcu to ogromna radość, szykować się na nowego członka rodziny.

Jak nie wybierać łóżeczka dla niemowlaka

Wielu rodziców wpada w pewnego rodzaju bajkową pętlę. Chcąc zapewnić dziecku wszystko, co najlepsze, kuszeni reklamami w telewizji, gazetach i Internecie, kupują oczami. Pragną dla swojego dziecka najpiękniejszego pokoju, no bo przecież ich niemowlę też jest najpiękniejsze. I nic w tym złego – narodziny dziecka to często najważniejszy moment w życiu.

Trudno jednak w takiej chwili ustrzec się przed reklamowymi pułapkami. Ale skoro czytasz ten artykuł, to znaczy, że chcesz się przygotować do zakupu. I to już działa na Twoją korzyść. Zobacz więc, czego nie powinieneś robić, wybierając łóżeczko dla niemowlaka:

  • Nie kieruj się wyłącznie ceną. Choć tanie łóżeczko niekoniecznie musi być słabej jakości, absolutnie nie stawiaj kwestii finansowej na pierwszym miejscu. Jeśli tak zrobisz, możesz w przyszłości dopłacić znacznie większą kwotę, gdy okaże się, że łóżeczko wymaga naprawy bądź całkowitej wymiany. Jeśli widzisz mebel w cenie, która jest dla Ciebie odpowiednia, sprawdź je dokładnie, zanim zdecydujesz się na zakup. Zobacz też, co oferuje Ci rynek wtórny – łóżeczko z drugiej ręki również może być świetne!
  • Nie używaj bez sprawdzenia produktu. Jeśli łóżeczko jest drewniane, dokładnie je obejrzyj. Żadna drzazga nie ma prawa zagrozić Twojemu dziecku. Powierzchnie muszą być idealnie gładkie, wykończone w najdrobniejszych szczegółach, bez wystających elementów i bez ruchomych części. To samo tyczy się wszystkich innych materiałów, z jakich wykonany jest mebel.
  • Nie zapominaj o bezpieczeństwie. Łóżeczko dla niemowląt musi być zupełnie bezpieczne, co oznacza, że każdy materiał użyty do jego produkcji ma mieć wszelkie niezbędne atesty, a jego konstrukcja nie powinna stwarzać zagrożenia. Dlatego, zanim skusi Cię oryginalny kolor mebla, najpierw sprawdź, jakimi lakierami lub farbami go pomalowano. Wybieraj klasyczne łóżeczka ze szczebelkami – nie tylko zapewnią bezpieczeństwo, ale też w późniejszym czasie pomogą, gdy dziecko zacznie wstawać.
  • Nie lekceważ materaca. Od jego jakości zależy, czy Twoje dziecko będzie komfortowo spać, ale też czy jego kości będą się prawidłowo rozwijać. Niewygodny materac może być przyczyną wielu nieprzespanych nocy (Twoich i dziecka) oraz kłopotów z kręgosłupem w przyszłości. O wyborze materaca będziemy pisać obszerniej w kolejnym artykule – śledź naszego bloga!
  • Nie wybieraj, patrząc tylko na wygląd. Oczywiście, wiemy, że chciałbyś postawić domu mebel, który będzie się pięknie komponował z resztą wystroju. Najlepiej, żeby był także elegancki, designerski i oryginalny. Chyba jednak zdajesz sobie sprawę, że w tym przypadku wygląd ma najmniejsze znaczenie? W pierwszej kolejności patrz na bezpieczeństwo materiałów i konstrukcji, jakość wykonania i użyteczność, a dopiero potem na to, jak wygląda mebel. Mamy jednak nadzieję, że znajdziesz łóżeczko, które odpowiada Twoim gustom.

Czasem najłatwiejszy wybór jest tym najlepszym

Przeczytałeś już wszystkie wskazówki? Teraz wiesz, jak kupić łóżeczko dla niemowlaka. Ale nie musisz od razu przeszukać całego Internetu. Możesz u nas zostać i zobaczyć, jakie łóżeczka niemowlęce możemy Ci zaproponować. Spełniają one wszelkie wymogi bezpieczeństwa, są zrobione z materiałów najwyższej jakości, pasują do niemalże każdego wnętrza, no i cóż – są po prostu bardzo ładne. Skuś się na łóżeczko z kolekcji ROOF albo to z kolekcji PEEKABOO. Gdyby Twoje dziecko umiało mówić i miało dostęp do Internetu, samo wybrałoby jedno z tych łóżek. No, przynajmniej taką mamy nadzieję 😉

Leave a Reply

Cresta Social Messenger PRO