Your browser does not support JavaScript! Jakie kolory do pokoju dla dziecka? Trendy 2021 | Kutikai - Design furniture...
Inspiracjetrendy

Jakie kolory do pokoju dla dziecka? Trendy 2021

By 18 lutego, 2021 No Comments

Chociaż Twoja sypialnia lub salon raczej nie chodzą po wybiegach na fashion weeku, to nie znaczy, że w branży wnętrzarskiej nie obowiązuje moda. A co z pokojem dziecięcym? Cóż, nie ma powodu, dla którego Twoje dziecko nie miałoby mieć modnego wnętrza. Dlatego jeśli urządzasz pokój dla dziecka i nie wiesz, jakie kolory wybrać, zainspiruj się najnowszymi pomysłami kreatorów w branży wnętrzarskiej. Jakie barwy są najmodniejsze w 2021 roku? Zaraz Ci powiemy.

Modny i wygodny pokój dla dziecka

Urządzając pokój dziecięcy zawsze bierz pod uwagę bezpieczeństwo i wygodę. To istotne zwłaszcza przy wyborze sprzętów. Zanim jednak w pokoju pojawią się meble i zabawki, trzeba pomalować ściany. I tutaj pojawia się problem – jak wśród wszystkich dostępnych barw wybrać tę jedyną? Możesz pomóc sobie sięgając do wydawnictw z zakresu psychologii koloru, ale możesz też zobaczyć, jakie kolory są modne w 2021. Kto wie, może akurat któryś z nich przypadnie Ci do gustu?

Jaki jest kolor roku 2021?

Kolor roku już od 1999 roku wybiera amerykańska firma poligraficzna Pantone. Ogłoszenie koloru roku, chociaż wyraźnie podszyte autopromocją, jest wydarzeniem, na które od lat czeka z niecierpliwością wielu producentów z branży projektowania wnętrz, ale i nie tylko. Wybór koloru roku jest oczywiście uznaniowy, nie da się jednak ukryć, że Pantone niemal za każdym razem trafia w dziesiątkę.

Na 2021 rok zaproponowano nie jeden, a dwa kolory! Wybór tych barw jest dość zaskakujący, gdyż na pierwszy rzut oka w ogóle do siebie nie pasują. Jakie to kolory?

  • Illuminating Yellow – czyli mocny, energetyczny, słoneczny żółty – wprawia w dobry nastrój, zachęca do działania.
  • Ultimate Grey – szary w najczystszej postaci. Nie za ciemny, nie za jasny – daje poczucie stabilności.

Według Pantone te dwie barwy odnoszą się do wydarzeń, które stały się w ostatnim roku udziałem niemal całego świata. Kwieciste opisy sugerują, że szarość symbolizuje zdolność przetrwania w trudnych czasach, stabilność i siłę, a żółty daje nadzieję na lepsze jutro. Czy tak jest faktycznie? Ciężko powiedzieć, jednak zarówno szary, jak i żółty to świetne barwy do wykorzystania podczas urządzania pokoju dziecięcego.

Kolory do pokoju dziecięcego – żółty i szary

Zarówno odcienie szarości, jak i żółtego, świetnie wyglądają na ścianach pokoju dla dziecka. A może wolisz wykorzystać je podczas dobierania dodatków? Szary świetnie sprawdzi się we wnętrzach o żywych barwach, żółty zaś wspaniale rozświetli pokój dziecięcy utrzymany w stonowanych kolorach. Możesz też połączyć szary i żółty, wykorzystując oba kolory w jednym wnętrzu – tak stworzysz naprawdę oryginalny pokój dla dziecka.

Jednak jak dobrać umeblowanie odpowiednie do takiej kolorystyki? Cóż, w tym przypadku postaw na meble z jasnego drewna. możesz też wykorzystać białe, które pasują do większości wnętrz. My proponujemy meble z kolekcji Peekaboo oraz Roof – wspaniale wyglądają w pokoju dziecięcym, są bezpieczne w użytkowaniu i bardzo lubiane przez dzieci w każdym wieku. Tak, te dorosłe też 😉

Pokój dziecięcy powinien być pełen barw

I nieważne, czy będą to kolory modne czy nie. Pokój ma się przede wszystkim podobać Twojemu dziecku i Tobie, a nie specjalistom od visual merchandisingu. Jeśli razem z dzieckiem macie jakiś pomysł na pokój dziecięcy, zrealizujcie go bez oglądania się na najnowsze trendy. Być może po jakimś czasie ten wystrój Wam się znudzi. Ale wiesz co? Zawsze możesz urządzić pokój od nowa. Służymy radą (np. w tym artykule 😊)!

Leave a Reply

Cresta Social Messenger PRO