Your browser does not support JavaScript! 3 rady, czego nie robić, gdy urządzasz pokój dla chłopca | Kutikai - Design furniture...
DLA RODZICÓWInspiracje

3 rady, czego nie robić, gdy urządzasz pokój dla chłopca

By 26 stycznia, 2021 No Comments

Urządzasz pokój dla chłopca? Świetnie się składa! To i dla Ciebie, i dla Twojego dziecka wspaniała okazja na stworzenie przyjaznej przestrzeni pobudzającej kreatywność oraz wspierającej rozwój. Same zalety, jeśli tylko wiesz, jak dobrze urządzić pokój dla chłopca. Pomysłów zapewne Ci nie brak, dlatego my nie będziemy doradzać, co zrobić, ale czego absolutnie NIE robić, gdy urządzasz pokój dla dziecka.

Jak urządzić pokój dla chłopca?

Pokój dziecięcy to bardzo wdzięczna przestrzeń do urządzania. Można wykorzystać w nim mnóstwo pomysłów, które raczej nie sprawdzą się w pokojach dla dorosłych. Na rynku znajdziesz wiele mebli do pokoju dla chłopca, elementów wyposażenia czy zabawek. Dlatego urządzając pokój dla chłopca puść wodze fantazji, przestrzegając jedynie tych 3 prostych zasad:

  1. Nie wybieraj za niego koloru ścian

…nawet, jeśli będzie marzył o różowym, fioletowym lub innym kolorze uznanym za zbyt „dziewczęcy”. Hej, żyjemy w XXI wieku, pokój dla chłopca można urządzić w dowolnych barwach. Nawet czarny da się ciekawie wpleść w aranżację dziecięcego pokoju. Najważniejsze, żeby Twoje dziecko czuło się swobodnie w swoich czterech ścianach.

2. Nie decyduj sam o tym, jakie meble kupić i gdzie je postawić

Bo to nie Ty będziesz z nich korzystał. Skoro urządzasz pokój dla dziecka, zapytaj dziecko o zdanie. Nawet jeśli lubisz spać z głową przy oknie, Twojemu dziecku może to przeszkadzać. Albo wydaje Ci się, że do zabawy najwygodniejszy będzie daleki kąt, a Twój syn woli się bawić na środku pokoju. Pozwól mu ustawić meble dziecięce, a swoje pomysły wprowadzaj dopiero, kiedy widzisz, że coś faktycznie nie do końca się sprawdzi.

3. Nie zapominaj, żeby zrealizować jego marzenie, nie swoje

Za moich czasów nie robili takich mebli, takich zabawek, takich elementów wystroju wnętrza… znasz to skądś? Bo my bardzo dobrze – ze swojej głowy! To dość naturalne, że już jako dorośli z pewną pulą pieniędzy chcielibyśmy realizować swoje dziecięce marzenia. Ale nigdy nie zapominaj, że urządzasz pokój dla dziecka, nie dla siebie. Dlatego daj możliwość, aby to Twoja pociecha decydowała o wystroju pokoju. Pokaż synowi zdjęcia gotowych aranżacji lub weź na spacer do sklepu z meblami. W ten sposób poznasz gust swojego dziecka i będziesz mógł urządzić pokój dla chłopca według jego marzeń.

UWAGA – od tych zasad jesteś zwolniony, jeśli urządzasz pokój dla niemowlęcia. W takim przypadku zapraszamy Cię do naszego artykułu, w którym radzimy, jak przygotować pokój na przyjście nowego członka rodziny.

Jakie meble do pokoju dla chłopca?

Kiedy już wybierzecie kolory ścian i styl wnętrza, czas na dopasowanie mebli. Ważne, by były dobre jakościowo, bezpieczne i funkcjonalne, ale także z lekką nutką szaleństwa. Oryginalne meble w pokoju dziecięcym pobudzają wyobraźnię i zachęcają do szalonych zabaw. Możesz zdecydować się na kolorowe meble dziecięce, ale my stawiamy na klasyczne drewno.

Pokój dla chłopca będzie wyglądał fantastycznie z meblami z kolekcji ROOF. Regulowane łóżko z daszkiem jest wygodne i komfortowe. Nadaje się zarówno dla młodszego, jak i starszego dziecka. W nocy daje poczucie bezpieczeństwa, a w dzień staje się świetną bazą.

Do łóżka dopasuj nasz ulubiony biurko-domek. Funkcjonalność tego mebla niemalże przerosła nasze oczekiwania. Młodsze dziecko może wygodnie rysować i trenować rękę, starsze odrobi swoje pierwsze lekcje. Ustawienie blatu-daszka pod kątem wspiera zachowanie prawidłowej postawy u dziecka. A po lekcjach – czas na zabawę!

Idealny pokój dla chłopca

Albo dla dziewczynki. Musimy się przyznać, że troszkę oszukiwaliśmy. Bo chyba już się domyśliłeś, że rady przeczytane w tym artykule możesz zastosować przy urządzaniu zarówno pokoju dla chłopca, jak i dla dziewczynki? Być może spodziewałeś się, że napiszemy: wybierz motyw auta lub pociągu, daj na podłogę wykładzinę z ulicami, a ściany pomaluj koniecznie na niebiesko? No cóż, mamy nadzieję, że mimo to się nie rozczarowałeś.

Tak naprawdę ważne jest, by po prostu wysłuchać swojego dziecka, a potem zrealizować, z zachowaniem zdrowego rozsądku, jego pomysły, wybierając materiały, zabawki i meble dziecięce najwyższej jakości. I wiesz co? Zwłaszcza w tej ostatniej kwestii możemy Ci doskonale pomóc 😉

Leave a Reply

Cresta Social Messenger PRO