DLA RODZICÓW, Inspiracje, porady

Lniana pościel dla dziecka – dlaczego warto ją wybrać?

Czy lniana pościel to dobry wybór do sypialni dziecięcej? Oczywiście, że tak! Sen ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie Twojego dziecka. Kiedy budzi się wypoczęte, może z energią rozpocząć nowy dzień, jednak po nieprzespanej nocy będzie marudne, zmęczone i rozdrażnione. Dlatego tak ważne jest, żeby łóżko dziecięce było maksymalnie komfortowe, począwszy od materaca, poprzez kołdrę, poduszki, a na bieliźnie pościelowej kończąc. I tu na scenę wkracza naturalny, delikatny len!

https://kutikai.pl/pl/product-category/posciele/

 

 

Lniana pościel – dlaczego jest popularna?

Pościel z lnu bardzo zyskała na popularności w ciągu ostatnich lat. Doskonała dla dzieci i dorosłych, alergików i wrażliwców – nic dziwnego, że to obecnie numer jeden na rynku. Z pewnością zastanawiasz się, dlaczego? Odpowiedź jest prosta. Lniane materiały są przewiewne, naturalne i nie podrażniają skóry, a pościel z lnu jest przyjemna w dotyku, atrakcyjna wizualnie i ma właściwości prozdrowotne.

Krótka historia lnu

Len jest tkaniną naturalną cenioną przez ludzi już od setek lat. Co więcej, według historyków i archeologów, to jeden z najstarszych materiałów znanych ludzkości. Pierwsze lniane włókna odnaleziono w Gruzji, w prehistorycznej jaskini i choć nie da się precyzyjnie określić daty, wiemy, że mają około 35 tysięcy lat! Nie sądzisz, że to doskonały dowód na trwałość produktów z lnu?

Wróćmy jednak do historii. W Egipcie lnu używano do mumifikacji, ponieważ według wierzeń tamtejszej cywilizacji symbolizował on czystość oraz światło. Był to towar luksusowy, niedostępny dla pospólstwa i biedoty, a zarazem rozchwytywany przez wyższe, zamożne warstwy społeczne. W Europie zyskał popularność za sprawą Irlandii – to tam mieści się europejska kolebka produkcji lnianych tkanin.

Obecnie len jest uwielbiany przez marki odzieżowe – zwłaszcza te stawiające na styl elegancki, a zarazem wygodny. Choć cena lnianych ubrań i innych tekstyliów bywa wysoka, rekompensują one każdego grosza swoją jakością, trwałością i tym, że są tak przyjazne dla skóry. Jednak największą zaletą lnu są jego właściwości prozdrowotne – i właśnie dlatego lniana pościel to dobry wybór do sypialni dziecięcej. 

Pościel z lnu dla Twojego dziecka – właściwości prozdrowotne

Jak już wspomnieliśmy, lniana pościel ma dobroczynny wpływ na zdrowie. Szczególnie dzieci doskonale czują się w pościeli z lnianymi poszewkami, a to ze względu na delikatną i wrażliwą skórę dziecięcą. Len nie wywołuje alergii, nie przyczynia się do powstawania wysypek i innych podrażnień, dlatego jest polecany zwłaszcza dla niemowląt. Możesz być pewien, że tkaniny sztuczne nigdy nie zapewnią Twojemu dziecku takiego komfortu, jak pościel lniana.

Jakie są największe zalety lnu?

 • Jest tkaniną naturalną,
 • nie wywołuje podrażnień na skórze,
 • jest hipoalergiczny, przewiewny, delikatny i trwały,
 • pochłania wilgoć,
 • zapewnia uczucie przyjemnego chłodu w lecie i ciepła w zimie.

Jak dbać o pościel lnianą?

Materiał lniany nie ma szczególnych wymagań, dlatego nie sprawia dużego kłopotu w trakcie pielęgnacji. Wystarczy trzymać się kilku prostych zasad i pościel z lnu będzie służyć przez wiele lat. Potrzebujesz naszych wskazówek? Oto, jak prawidłowo dbać o tego typu tkaninę:

 1. Pierz bieliznę pościelową osobno i zwracaj uwagę na kolory w trakcie sortowania.
 2. Poszewki lniane zawsze odwracaj na drugą stronę.
 3. Jeśli nie decydujesz się na pranie ręczne, w pralce wybierz cykl przeznaczony dla delikatnych tkanin. 
 4. Temperatura prania nie powinna przekraczać 40°C. 
 5. Nie wykręcaj materiału, aby go nie odkształcić.
 6. Używaj wyłącznie łagodnych detergentów – zbyt silne środki mogą spowodować osłabienie tkaniny. 
 7. Po skończonym praniu strząśnij i powieś pościel.
 8. Możesz suszyć len w suszarce bębnowej, lecz musisz zachować przy tym szczególną ostrożność. My polecamy suszenie na świeżym powietrzu – na balkonie lub w ogrodzie. 
 9. Unikaj prasowania. Jeśli już musisz to zrobić, prasuj wilgotne produkty szybko, w wysokiej temperaturze. 

Lniana pościel to najlepszy wybór do sypialni dziecięcej

Prawidłowy sen ma ogromne znaczenie dla rozwoju Twojego dziecka – dzięki niemu może regenerować siły w nocy i bawić się oraz uczyć w dzień. Zależy nam, aby każde dziecko otrzymało komfort, na który zasługuje, więc zdecydowaliśmy się rozszerzyć swój asortyment i zaoferować pościel z lnu idealną do dziecięcej sypialni. Już dziś zamów poszewki i ciesz się zdrowym snem swojego dziecka (i swoim własnym – kiedy czasami przyśniesz czytając książeczkę na dobranoc 😉).

https://kutikai.pl/pl/product-category/posciele/

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *